Ako míňať menej peňazí na internete

Kľúčom k zníženiu Vašich výdavkov je zníženie miery, s ktorou si denne prezeráte internet. Začnite so zjednodušením Vášho života. Isté je, že nikdy nepremýšľame o celkových ročných nákladoch na to, na čo míňame naše ťažko zarobené peniaze. Minúť 100 eur za služby mobilného telefónu a internetu sa nemusí zdať veľa mesačne, ale to je 1200 eur za jeden rok!

Chcem, aby ste prehodnotili svoje hodnoty, najmä tie, ktoré súvisia s peniazmi. Zameranie sa na to, čo ste určili, je skutočne dôležité vo Vašom živote a v živote Vašich rodinných príslušníkov. Dostávame sa do nášho životného štýlu tak, že si neuvedomujeme, že vynakladáme veľké množstvo našich peňazí na veci, ktoré dokonca nezapadajú do nášho hodnotového systému.

V tomto článku Vám ponúkame niekoľko tipov na zjednodušenie životného štýlu, ktoré Vám môžu pomôcť. Možno Vám pomôžu uvažovať o ďalších spôsoboch, ako môžete finančne výdavky znížiť, spomaliť a vychutnať si veci, na ktorých naozaj záleží. Tieto tipy Vám pomôžu začať celoživotnú cestu šetrnosti meilleur scie circulaire.

Nehovoríme o účelnom nakupovaní potrebných položiek. Myslíme tým, že prechádzame nákupným centrom, prezeráme si výklady alebo surfujeme online v obchodoch bez toho, aby sme mali niečo na mysli, čo naozaj potrebujete. Jednoducho hľadáme skvelé výhodné ceny a veci, ktoré nás záujmu. Tento druh nakupovania je veľmi nebezpečná vec. Nechceme naznačovať, že nikdy nič nekupujete, ale že Vaše výdavky by sa mali stať plánovaným činom, nákupom tovarov a služieb, ktoré potrebujete, a nie okamžitým, impulzívnym výdavkom.

Maloobchodníci si dobre uvedomujú štatistiky, ktoré dokazujú, že miniete najmenej o 30 percent viac, ak platíte v obchode s kreditnou kartou, debetnou kartou alebo šekovou knihou, ako keď platíte v hotovosti. Zákazník, ktorý má iba hotovosť, je posledná vec, ktorú chcú vidieť. Prečo? Pretože vedia, ako je kupujúci s hotovosťou opatrný a neimpulzívny. Vidieť, kam Vaše peniaze idú, zabraňuje, aby ste sa prepadli do výdavkovej kómy. Záznam výdavkov Vás donúti popremýšľať nad Vašimi výdavkami. Bude poskytovať dôkaz o Vašich výzvach a pokroku. Okrem toho vedenie denného a týždenného výkazu výdavkov je prvým krokom k vytvoreniu mesačného rozpočtu.

Najprv udržiavajte denné výdavky na tridsať dní alebo mesiac. Toto je jednoducho písomný záznam o peniazoch, ktoré miniete počas určitého dňa. Zapisovanie je jediný spôsob, ako zistiť, kde sa nachádzajú všetky Vaše peniaze. Zakaždým, keď miniete peniaze, napíšete šek, používate kreditnú kartu alebo používate svoju debetnú kartu – zapíšte si to. Nahrajte sedem dní výdavkov na jeden týždeň. Akumulujte štyri týždne výdavkov za jeden mesiac utiliser un outil multi-usages comme scie a onglet.

Zostať lojálny k určitej značke Vás môže stáť v dlhodobom horizonte veľa peňazí. Ak ste ochotní ísť do predajne alebo kúpiť značku oblečenia, na ktorú máte zľavový kupón, pravdepodobne budete mať viac peňazí vo svojej peňaženke. Plánujte si jedlo a nákupný zoznam podľa toho, čo je vo výpredaji tento týždeň. Zhromažďujte reklamy a online letáky, ktoré skoro denne dostávate do Vašej emailovej schránky. Získajte ďalšie úspory prihlásením sa do členského klubu daného obchodného reťazca. Členovia zvyčajne ušetria na produktoch, ale sú aj vopred informovaní o výpredajoch alebo blížiacich sa akciách. Taktiež môžete zbierať vernostné body, ktoré môžete premeniť na poukážky alebo špeciálne zľavy na vybrané produkty.