Nakupujete kozmetiku online?

Dnes už nakupujeme všetko online – od oblečenia až po domáce dekorácie. Iste, môžeme po doručení zistiť, že tieto džínsy nám skutočne nesedia, alebo že tieto stoličky nevyzerajú úplne dobre v obývacej izbe, ale nerozmýšľame dvakrát o bezpečnosti týchto položiek – dostaneme presne rovnaký výrobok, ktorý by sme si kúpili v obchode.

Kozmetické výrobky sú iný príbeh. Ak nakupujete od dôveryhodného maloobchodného predajcu, napríklad zo stránky známej kozmetickej značky alebo z webstránky obchodného domu, je to iba trochu riziko. Sú veľmi ľahko falšované, ak nemáte náročné oko a neviete rozoznať originál od falzifikátu. Ešte horšie? Ak neviete, odkiaľ ste ich práve kupovali, vždy je pravdepodobné, že by už mohli byť použité. A to je potenciálne aj nebezpečné.

Ale to nezastavilo spotrebiteľov, aby sa pozreli na stránky ako Amazon a eBay a kupovali svoje produkty. Je to obzvlášť atraktívne pre tých, ktorý majú obmedzený rozpočet. Maloobchodníci Vám uľahčujú kúpiť Vaše obľúbené značky a produkty za nižšie ceny, ako by ste našli v bežných obchodoch. Ale kde je logika v tom, minúť 40 eur na to, čo si myslíte, že je vôňa, ktorá sa zvyčajne predáva v obchode za 80 eur, len aby ste zistili, že je to úplný podvod?

Ženy často používajú Amazon na nákup svojich produktov na krásu. Nakupujte však pre istotu iba výrobky na starostlivosť o pokožku, ktoré prichádzajú v neotvorenom obale a objednávajte iba to, čo pochádza priamo z Amazonu, a nie ako od tretej strany. A ak ste členom Amazon Prime, produkty sa rýchlo a bezplatne dodajú. Ako mimoriadnu opatrnosť vynechajte aj výrobky, ktoré sú cenovo nižšie ako trhová hodnota, ako napríklad kozmetika, ktorá sa predáva za menej ako polovicu maloobchodnej ceny.

eBay povoľuje predávať na svojom trhu iba nové, legitímne produkty. To znamená, že eBay predáva ťažko nájdené kozmetické výrobky. Spoločnosť overuje svojich predajcov a kontroluje, či sú jej obchodní partneri seriózni. Jediný skutočný spôsob, ako vedieť, že nedostávate napodobeninu alebo použitý kozmetický produkt, je nakupovať cez stránky, ktoré overujú svojich predajcov a ponúkajú produkty, ktoré nepochádzajú priamo z Číny či Indie.

Dve najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné zvážiť, sú predávajúci a cena položky. Je to málo hodnotený predávajúci alebo niekto so zlými recenziami? Tak od neho jednoducho nekupujte, miglior compressore. Je cena príliš dobrá na to, aby bola pravdivá? Taktiež sa tomu radšej vyhnite. Ak ste na to šikovný, je však možné získať originálne kozmetické výrobky za lepšie ceny z takýchto zdrojov – ale vždy majte na pamäti, že keď neviete, odkiaľ tieto veci pochádzajú, nie je možné zaručiť, že dostanete skutočnú vec. Je to hazard, áno, ale ak to robíte správne, možno by to stálo za to.

A najnovšie sa ukázalo sa, že niektoré z falzifikátov, od riasenky až po parfumy, obsahovali nebezpečné látky, arzén a olovo. Takže predtým, než si objednáte kozmetické výrobky online – či už prostredníctvom stránky eBay, webovej stránky založenej v inej krajine alebo akéhokoľvek iného maloobchodníka, ktorý nie je z Vašej krajiny, dbajte na naše rady. Vyhnite sa produktom, ktoré sa online predávajú za zlomok maloobchodnej ceny – a ak ich internetové stránky predávajú, prehlasujú, že majú veľa výrobkov na sklade.