Oplatí sa spraviť si spoločný rozpočet?

Neexistuje žiadny prístup, ktorý by bol vhodný pre všetkých. Môžete použiť bezplatný plánovač rozpočtu a získať predstavu o tom, koľko peňazí vy a váš partner dostávate a míňate. Spravovanie financií závisí od vášho postoja k peniazom. Môžete nájsť niektoré oblasti, v ktorých s radosťou zdieľate zodpovednosť, ale iné, kde musíte dosiahnuť kompromis. Skôr než začnete, skúste pochopiť vzájomný prístup a postoj k peniazom. To vám pomôže nájsť oblasti, v ktorých súhlasíte – a nesúhlasíte -, aby ste mohli skontrolovať potenciálne problémy skôr, rasoio elettrico, ako nastanú. Buďte opatrní pri spoločných financiách, ak má jeden z vás slabú kreditnú históriu. Žiť alebo byť ženatý s niekým so zlým kreditným skóre nebude mať vplyv aj na vaše.

Hneď ako otvoríte spoločný bankový účet alebo spoločne uzavriete hypotéku, váš rating by mohol byť ovplyvnený. Napríklad, ak budete žiadať o úver, budete „spoločne hodnotení“. Je dobrý nápad, aby obaja z vás skontrolovali svoje úverové hodnotenie skôr, než skombinujete svoje financie.

Pri otvorení spoločného bankového účtu budete obaja zodpovední za akékoľvek dlhy alebo prečerpania, takže je dôležité, aby ste si navzájom dôverovali. Musíte byť jasné, čo považujete za spravodlivý príspevok a držať sa ho. Nezabudnite skontrolovať akékoľvek dohody, ak sa niečo zmení. Ak napríklad niektorý z vás zmení prácu alebo ak máte deti. Nastavte hranice. Buďte jasní od samého začiatku o tom, čo očakávate. Skúste nastaviť obmedzenie výdavkov, takže čokoľvek nad touto čiastkou bude potrebovať spoločné rozhodnutie skôr, než to kúpite.

Uistite sa vopred o tom, koľko nezávislosti budete mať. Týmto spôsobom obaja viete, kde stojíte, a nebudete musieť argumentovať nad akýmikoľvek nesúhlasmi. Uistite sa, že ste rovnocenní partneri.

Vyhnite sa situácii, keď len jeden z vás chápe vaše financie. Bez ohľadu na to, ako jeden z vás môže byť nespoľahlivý pri správe peňazí, umožnenie jednému partnerovi kontrolovať všetky spoločné financie je pre vás oboch zlé. Vzájomné porozumenie znamená, že obaja viete, čo si môžete a nemôžete dovoliť.

Porozprávajte sa so svojím manželom alebo partnerom o peniazoch.

Je dôležité presne vedieť, čo sa deje s vašimi peniazmi ako pár, a preto pravidelne a otvorene diskutujte o svojich financiách so svojím partnerom. To vám pomôže udržať si financie v domácnosti, zodpovedne spravovať peniaze a spoločne riešiť všetky problémy. Zdieľať, rozdeliť, vyplácať alebo si peniaze oddeliť? Záleží na vás, ako spravujete svoje peniaze, keď ste vo vzťahu – regolabarba professionale. Vo všeobecnosti existujú štyri hlavné spôsoby, ako to môžete urobiť: zachovať samostatné účty, zdieľajte a spravujte všetko ako pár, hlavný príjemca vypláca svojmu partnerovi „príspevok“ alebo spoločne riešiť niektoré splátky, zatiaľ čo iné výdavky má každý zvlášť.

Viac informácií o tom, ako každá metóda funguje určite netreba poskytovať, ale pamätajte, že budete musieť starostlivo premyslieť to, ktorá z nich najlepšie vyhovuje vašej situácii. Ak nemáte spoločný účet, obidva vaše zárobky budú oddelené. Akékoľvek účty, ktoré zdieľate ako nájomné alebo hypotéku, je potrebné rozdeliť podľa prípadu. Tu je niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste mali kontrolu nad svojimi peniazmi, keď ich spravujete samostatne. Naplánujte všetko a pravidelne komunikujte. Týmto spôsobom budete vždy vedieť, čo ste zarobili a čo minuli. Rozhodnite sa, ako rozdeliť účty. Či už je to 50/50, alebo inak, musíte byť jasné, ako rozdelíte zodpovednosť.